پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠ - 

گروه آموزشی

ارگونومی

گروه آموزشی ارگونومی

دانشکده بهداشت و ایمنی

گروه آموزشی ارگونومی

منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1488
 بازدید امروز : 403
 کل بازدید : 4901273
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3.02
 
 
 

آشنایی با گروه آموزشی ارگونومی:

معرفی:

پیرو موافقت شورای محترم گسترش دانشگاههای علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1387 ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1388 موفق به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ارگونومی (در محل دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست سابق) گردید. در ادامه با عنایت به ابلاغیه صادره از سوی معاونت محترم آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تشکیل گروه ارگونومی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد تائید قرار گرفت. از آغاز سال تحصیلی 98-1397، پیرو تصمیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبنی بر تجمیع دانشکده های سلامت، ایمنی و محیط زیست و دانشکده بهداشت سابق و تشکیل دانشکده ای جدید تحت عنوان بهداشت و ایمنی، گروه آموزشی ارگونومی از پردیس حکیمیه به دانشکده بهداشت و ایمنی (دانشکده بهداشت سابق - ولنجک) نقل مکان نمود.

این گروه با در اختیار داشتن اعضای هیات علمی با تخصصهای اصلی و مرتبط و همچنین آزمایشگاههای تخصصی به خوبی نیازهای آموزشی و پژوهشی این رشته چند گرایشی را پوشش می دهد. گروه آموزشی ارگونومی تا سال 1398، بیش از 60 فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته است. 

رسالت، راهبردها و اهداف:

رشته ارگونومی به عنوان یک شاخه‌ی علمی مستقل مطرح است که بر روی ماهیت اثرات متقابل انسان و مصنوعات بشری تمرکز دارد و مجموعه‌ای از علوم فنی، مهندسی، طراحی، تکنولوژی و مدیریت را درقالب سیستم‌های قابل سازگاری با انسان مطرح می‌کند که شامل مجموعه‌ای از محصولات طبیعی و مصنوعی‌، فرآیندها و محیط زندگی می‌شود.

رسالت رشته ارگونومی تربیت دانش آموختگانی است که بتوانند با مطالعه کار در ارتباط با محیط فعالیت و کاربر پرداخته و با بررسی محل فعالیت، ابراز، وسایل و شیوه انجام کار را به گونه‌ای طراحی و ارتقاء بخشند تا از بروز مسائل و مشکلات و آسیب‌های مربوط به سلامت پیشگیری شود و کارآیی و بهره وری و کیفیت را افزایش دهند.

با توجه به پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده بهداشت و ایمنی و سایر دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی وابسته، چه از نظر نیروی انسانی متخصص و کارآمد و چه از جنبه امکانات و تجهیزات، حرکت در مسیر دانشگاههای نسل سوم و چهارم از طریق آموزش و پژوهش جامعه نگر، کارآفرین و فناورانه و منطبق با نیاز و جایگاه منطقه ای و بین المللی کشور از راهبردهای اساسی این گروه می باشد. 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشــتی
دانشکده بهداشت و ایمنی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران- میدان شهید شهریاری- بلوار دانشجو- دانشکده بهداشت و ایمنی
phs_sbmuniversity@
تلفن : 1-22432040- 021
پست الکترونیک :
Sphs@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.