چهارشنبه ٠٩ آذر ١٤٠١ - 

منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6850
 بازدید امروز : 1098
 کل بازدید : 5624390
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 3.22
 
صفحه اصلي > درباره دانشکده > تاریخچه دانشکده 
 
 

تاریخچه دانشکده بهداشت

در سال 1351 مرکز آموزشی تحت عنوان انستيتو عالي علوم بيمارستاني تاسيس گردید در سال 1358 به مجتمع علوم پيراپزشكي تغيير نام يافت و از سال 1369 دانشكده بهداشت به طور مستقل در خیابان ویلا خیابان اراک مشغول به فعالیت شد. در طی این سالها کلیه مسئولین دانشکده گام بلندی در جهت رشد و ارتقای سطح آموزشی دانشکده برداشته‌اند. در سال 1382 مکان دانشکده به محل قبلی دانشکده پزشکی واقع در دانشگاه شهید بهشتی انتقال یافت. دانشكده در حال حاضر از دو ساختمان مجزا تشكيل شده كه در ساختمان شماره 1 حوزه رياست، حوزه معاونت ها ، واحد آموزش ، واحد فناوری و اطلاعات ، كتابخانه، آزمايشگاههاي بهداشت حرفه‌اي، بهداشت محيط، امور اداري و كلاسهاي دوره MPH در ساختمان شماره 2، گروههاي آموزشي بهداشت محيط، بهداشت عمومي، بهداشت حرفه‌اي، اطاق هاي اعضاي هيئت علمي، سايت اعضاي هيئت علمي كلاسها، تالار و آمفي‌تاتر و بعضي از آزمايشگاهها قرار دارند.

اهداف عمده دانشكده

افزايش و توسعه دوره‌هاي تحصيلات تكميلي، افزايش پژوهشهاي متناسب با نيازهاي جامعه، مشاركت موثر در ارتقاء سطح سلامت جامعه، كسب سرآمدي و برتري در عرصه پژوهش، آموزش و خدمات و ارتقاء سطح علمي، توانمندي و ظرفيت سازي هيئت علمي و كاركنان، افزايش ارتباط با مجامع بين‌المللي مرتبط و افزايش ارتباط با صنعت از طريق پژوهش‌هاي كاربردي است. رعايت اصول اخلاقي و كرامت انساني، رضايتمندي فراگيران، رعايت شاُن و احترام هيئت علمي، توجه به پاسخگويي، شفافيت و صداقت از ارزشهاي مورد توجه مسئولين و پرسنل دانشكده است.

دانشكده بهداشت مصمم است با توسعه فعاليتهاي آموزشي، پژوهشي و خدماتي در طي دهه آينده به موفقيتهايي چون شركت فعالانه در نهضت نرم افزاري و توليد بسته‌هاي آموزشي مختلف، مشاركت فعال در توليد علم و پژوهش در علوم بهداشتي، تربيت نيروي انساني كارآمد و سرآمد آموزش علوم پزشكي در سطح كشور و مطرح در منطقه مديترانه شرقي دست يابد. 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی شهید بهشتی
دانشکده بهداشت و ایمنی

آدرس:تهران-بزرگراه شهید چمران-  ميدان شهيد شهرياري -بلوار دانشجو 
تلفن :1- 22432040- 021

پست الکترونیک ::Sphs@sbmu.ac.ir
 کد پستی 5511-198353

phs_sbmuniversity@