جمعه ٠٢ اسفند ١٣٩٨ - 
1 2 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 160689
 بازدید امروز : 661
 کل بازدید : 3861857
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.18
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جشن خوشامد دانشجویان جدیدالورود در دانشکده بهداشت و ایمنی

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت و ایمنی مراسم دانشجویان جدیدالورود دانشکده روز سه شنبه 16 مهر ماه ساعت 10 صبح در سالن شهید رحیمی دانشکده برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر اسلامی رییس دانشکده، اعضای هیات رییسه دانشکده، نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشکده، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، نماینده مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، نماینده شورای انضباطی در دانشکده، و نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی انجام گرفت.

دکتر خدادوست ضمن تبریک ورود دانشجویان به عرصه نظام سلامت با بیان روایتی از حضرت علی (ع) که می فرماید " نِعْمَتَانِ‏ مَجْهُولَتَانِ‏ الْأَمْنُ وَ الْعَافِيَة " که می توان آن را به بهداشت و ایمنی نیز ترجمه کرد اظهار امیدواری نمود بتوان با کمک دانش و تلاش در رشته های بهداشتی در حوزه سلامت تاثیرگذار باشیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی شایع ترین علت مرگ و میر، بیماریهای غیرواگیر است و مهمترین دلیل آن سبک زندگی غلط و موثرترین راه مداخله جهت درمان و پیشگیری اصلاح سبک زندگی افراد است. و نیاز است انسانهایی تربیت شوند که به صورت عملیاتی با یک باور دانشی و عملی وارد عرصه نظام سلامت شوند و بتوانن با تغییر دانش ونگرش افراد تغییر رفتار در جامعه را رقم زنند.

او افزود برای ورود به عرصه مدیریت و خدمت در نظام سلامت صرفا کسب مهارت های تخصصی کافی نیست و باید توانمندی های فرهنگی، اجتماعی و ارتباطی را نیز قوی کرد. دانشجویان باید با کمک مجموعه دانشگاهی در کنار کسب مهارتهای دانشی با حضور در تشکل ها و کانون های دانشجویی در تقویت سایر مهارتها و توانمندیهای خود اهتمام ورزند.

دکتر اکبر اسلامی رییس دانشکده ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود دانشکده بهداشت و ایمنی با تکیه بر این نکته که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان رتبه و برند برتر آموزشی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد گفت درک معنای واژه Public Health and safety می بایست سرلوحه دانشجویان در روند تحصیل و علم و دانشی که خواهند آموخت قرار گیرد و این به معنای کسب علم و هنر پیشگیری از بیماریها و سلامت است.

وی افزود دپارتمان های موجود در دانشکده بی نظیر بوده و دانشکده بهداشت و ایمنی با تجمیع این گروه های آموزشی در سطح کشور یگانه است و این باعث افتخار دانشگاه خواهد بود که در یک سال گذشته با تجمیع صورت گرفته مجموعه حاضر یک مجموعه منحصر به فرد شده که با کمک اساتید مجرب و همت شما دانشجویان بتوان استفاده حداکثری از این شرایط فراهم نمود.

در ادامه دکتر غفاری پس از خوشامد و تبریک ورود دانشجویان، اهم فعالیت های آموزشی دانشکده را برای نو دانشجویان بیان نمود.

پس از آن سرکار خانم ضیایی به معرفی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه پرداخته و آقای لطفی به عنوان نماینده شورای انظباطی در دانشکده قوانین و مقررات مورد نیاز دانشجویان را بیان نمودند.

سپس حاج آقا احمدی مسئول دفتر نهاد رهیری در دانشکده به بیان مطالبی پرداخته و نمایندگان تشکل ها و انجمن های دانشجویی در خصوص معرفی حوزه فعالیت های خود سخنانی بیان نمودند.

مراسم با اهدا جوایز به قید قرعه به دانشجویان حاضر در سالن خاتمه یافت.

 


١٤:٠٦ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٧٧١    /    تعداد نمایش : ٣٧١خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشــتی
دانشکده بهداشت و ایمنی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران- میدان شهید شهریاری- بلوار دانشجو- دانشکده بهداشت و ایمنی

تلفن : 1-22432040- 021
پست الکترونیک :
public.health@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.