دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - 
1 2 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 200924
 بازدید امروز : 270
 کل بازدید : 4601298
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.46
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار کتاب "ایمنی و بهداشت محیط کار"

کتاب ایمنی و بهداشت کار توسط آقای دکتر عباس شاهسونی عضو هیئت علمی گروه بهداشت محیط دانشکده بهداشت و ایمنی تالیف و مرکز نشر دانشگاهی اقدام به انتشار آن نموده است.

این کتاب شامل 10 فصل و 159 صفحه می باشد. فصول این کتاب عبارتند از: فلسفه و هدف، آغاز حرکت ایمنی، آب و فاضلاب های صنعتی، حوادث ناشی از کار، حریق، تجهیزات حفاظت فردی، تعاریف بهداشت کار و معرفی ارگونومی، بیماری شغلی و مراقبت بهداشتی و درمانی شاغلان، عوامل شیمیایی، تاسیسات و تسهیلات بهداشتی کارگاه، قوانین سازمان تشکیلات ایمنی و بهداشت حرفه ای.

در پیشگفتار این کتاب آمده است: بشر در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و درس آموزی از تجربیات گذشته قادر شده تا کیفیت و کمیت زندگی خود را ارتقا بخشد. انسان متمدن به تدریج با شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک مواجهه با آنها اقدام به حذف یا مدیریت عواملی کرده که منجر به بروز حادثه یا صدمه برای خود، تجهیزات و محیط زیست می شود. برای این هدف، محققان همواره در تلاش اند تا با طراحی و ساخت تجهیزات و فرایندهای ذاتا ایمن و دوستدار محیط زیست کمترین آسیب را به انسان و محیط زیست وارد کنند. با گذشت سال ها، قابلیت شناسایی، تشخیص و کنترل مخاطرات محیط کار تبدیل به مجموعه ای از تخصص ها در حوزه های بهداشت، ایمنی و محیط زیست شده است، که در سازمان ها و شرکت های بزرگ صنعتی و خدماتی در مدیریتی با عنوان مدیریت HSE متمرکز شده است.

در ادامه آمده است: جهان معاصر عرصه رقابت در زمینه کیفیت بخشی و ارائه خدمات مطلوب است. اصلی ترین عامل موفقیت در این رقابت، مطلوبیت نهایی محصولات و خدمات است که جز با تحقیق و پژوهش علمی کاربردی و توجه خاص به مولفه های استانداردسازی، کیفیت بخشی، نیازهای بازار کار و پاسخگویی به مطالبات عمومی میسر نمی شود.


٠٨:٢٨ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢١٦٣    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی شهید بهشتی
دانشکده بهداشت و ایمنی

آدرس:تهران-بزرگراه شهید چمران-  ميدان شهيد شهرياري -بلوار دانشجو 
تلفن :1- 22432040- 021

  پست الکترونیک ::Sphs@sbmu.ac.ir 

کد پستی 9411-198396

phs_sbmuniversity@